Waldorfské vzdělávání

Waldorfskou pedagogiku je možné v České republice aktuálně studovat:
Akademie sociálního umětní Tabor zde
Akademie waldorfské pedagogiky zde
Eurythmea zde
Waldorfský seminář Praha zde

Vážení přátelé,
organizátoři Semináře v Písku, Příbrami a Brně Vás zvou od října 2020 na další běh studia waldorfské pedagogiky.

  • Studium se skládá z ročního prosemináře a návazného dvouletého semináře.
  • Seminář je určen pro učitele, kteří již působí nebo chtějí působit ve waldorfské škole, je ale otevřený také pro studenty, vychovatele, rodiče a další zájemce.
  • Každý studijní rok se skládá z 9 víkendových kurzů a letního týdenního soustředění.
  • Seminář probíhá ve spolupráci s několika waldorfskými školami, které budou též v průběhu studia navštíveny.
  • Hlavním místem konání je Příbram.
  • Termíny, rok 2020:  16. – 18. říjen (zahájení)
  •                                           6. – 8. listopad
  •                                           4. – 6. prosinec
  • Cena studia, způsob platby:    viz. www.waldorfskapedagogika.cz

hlavní organizátor: Tomáš Petr waldorfský pedagog WŠ Jinonice
informace o studiu:
www.waldorfskapedagogika.cz
+420 723 539 983 seminar@waldorfskapedagogika viz. leták příloha

Waldorfský-seminář-Příbram-2020

Vážení,
dovolujeme si Vám zaslat aktuální, doplňující informace k připravovanému studiu eurytmie 2020 v Praze a prosíme Vás o jejich předání všude tam, kde to může být relevantní. Aktuální celosvětová situace nás nutí k potenciálním změnám ve formě budoucího studia. Mnohé zahraniční nadace, na které se obracíme ve věci podpory českého eurytmického vzdělávání, se budou primárně snažit podpořit již otevřené školy a studia, které se kvůli dočasnému uzavření ocitly ve finanční nouzi. Přestože se nám již podařilo získat příslib významné finanční pomoci ze zahraničí, vede nás i tato situace hledat formu, která bude uskutečnitelná. A také proto, že se na nás obrací větší počet zájemců o studium, kteří si však nemohou dovolit prezenční formu. Naším cílem je samozřejmě otevřít vzdělávání s co největším počtem studentů.Uvažujeme tedy i o změně ve frekvenci prezenčního setkávání. Abychom mohli vyjít z reálné situace, obracíme se proto na ty z Vás, kdo o sobě uvažujete jako o budoucím eurytmistovi či eurytmistce, abyste se ozvali. Pokud byste rádi studovali, ale studium ve všední dny v Praze pro Vás není uskutečnitelné, dejte nám prosím vědět svůj zájem a možnosti. 

Pro pouhou ilustraci (tedy neberte to jako závazný příslib, uvažujeme nad tím) by vzdělávání mohlo mít například formu podobnou této:
Víkendová setkání v Praze 2x za měsíc, 2-3x každotýdenní setkání na cca 3-4 hodiny odpoledne/večer v místě bydliště nebo na nejbližším místě, kde bude moci vzniknout studijní kruh, a samostatná práce doma. Studium bude mít stále intenzivní charakter a jeho náročnost se v tomto kontextu o mnoho nesníží, mělo by však umožnit účast i při zaměstnání či péči o rodinu. Aktuálně usilujeme o vyjednání takových podmínek pro naše vzdělávání, které by přihlížely k individuálním dosaženým schopnostem a nebyly založeny na počtu absolvovaných hodin. Zároveň je možné, že budeme jeho zahájení muset ze září 2020 odložit na začátek roku 2021 nebo dokonce na podzim 2021. I v tomto ohledu by nás zajímaly vaše možnosti.
S tím souvisí také (zatím nejasný) nový termín přijímací zkoušky. Také proto Vás prosíme, abyste nám o sobě dali vědět. Budeme tak moci vstoupit do individuálních rozhovorů a postupně společně utvářet formu nového studia. 
Za Vaše odpovědi na e-mail info@studium-eurytmie.cz Vám předem děkujeme a přejeme Vám uchování zdraví na všech rovinách.

Se srdečným pozdravemBarbora Forbaková a Miroslava Knedlová

letak-eubc-2020-varianta-c-rgb